AZS wraca do gry
Autor: Michał Laudy (laudy@biala24.pl)
Data publikacji: 10.02.2017, 20.22
Szczypiorniści AZS AWF Biała Podlaska meczem we własnej hali rozpoczną rundę rewanżową pierwszej ligi. Rywalem będzie MSPR Siódemka Legnica.
Siódemka jest ósma w tabeli - dotychczas z 14 meczów połowę wygrała, połowę przegrała. Rewanże zainaugurowała porażką 26:28 (11:13) z KSSPR Końskie. Najwięcej bramek - po siedem - zdobyli Mateusz Płaczek i Robert Szuszkiewicz. Ten drugi jest najlepszym strzelcem zespołu z 83 bramkami na koncie.

We wrześniowym pojedynku Siódemka wygrała 31:23 (16:8). AZS powinien rozpocząć rundę tydzień temu, ale wyjazdowy mecz z Czuwajem Przemyśl przełożono na 22 lutego. Sobotnie spotkanie może być 120. w AZS dla Łukasza Kandory.

Pozostałe mecze 14. kolejki - sobota: KSZO Odlewnia Ostrowiec Świętokrzyski - Vive Tauron II Kielce (17.00); Olimp Grodków - Moto-Jelcz Oława, SPR Tarnów - ASPR Zawadzkie, MTS Chrzanów - Ostrovia Ostrów Wielkopolski, MKS Kalisz - SRS Czuwaj Przemyśl, KSSPR Końskie - Olimpia Medex Piekary Śląskie (18.00).

Początek spotkania w hali przy Marusarza w sobotę o 18.00. Arbitrami będą Paweł Podsiadło i Adam Świostek z Radomia.

Historia meczów z Siódemką/Miedzią Legnica
28.09.02 - AZS AWF 22:19 Miedź 96, 15.02.03 - Miedź 96 27:22 AZS AWF
14.10.06 - AZS AWF 29:30 Miedź 96, 24.02.07 - Miedź 96 30:15 AZS AWF
26.09.09 - AZS AWF 27:38 MSPR Siódemka-Miedź, 16.01.10 - MSPR Siódemka-Miedź 34:22 AZS AWF
17.09.16 - MSPR Siódemka 31:23 AZS

7 meczów, 1 zwycięstwo AZS, 6 zwycięstw Legnicy, bramki: 209-160 dla Legnicy