Bialski zespół najlepszy w "kosza"
Autor: Karolina LIPSKA
Data publikacji: 12.02.2018, 15.25
Odbył się kolejny międzynarodowy turniej koszykówki. W rozgrywkach walczyło ze sobą pięć zespołów z różnych państw. Zwyciężył zespół z naszego miasta.
W miniony weekend w Liceum Ogólnokształcącym im. S. Staszica w Białej Podlaskiej odbył się VIII Międzynarodowy Turniej Koszykówki o Puchar Prezydenta Miasta Białej Podlaskiej organizowany przez Tadeusza Łukaszuka.

Rozgrywki toczyły się w piątek (9 lutego) i sobotę (10 lutego). W piątek od 14 do 16 rozgrywane były mecze, natomiast od 16 do 16.30 miało miejsce uroczyste otwarcie turnieju. Następnie do 18.30 rozgrywały się kolejne mecze. W sobotę zawody miały miejsce od 12 do 17.30.

Zwycięzcami turnieju okazał się zespół z Białej Podlaskiej. Zaraz za nimi na podium uklasyfikowali się zawodnicy z Brześcia B. Trzecie miejsce zajął Łuck. Następne dwa miejsca poza podium uzyskały zespoły z Brześcia A i Lidy. Królem strzelców został Marcin Wasilewski z Białej Podlaskiej.

Zespół pod przewodnictwem Tadeusza Łukaszuka wystąpił w składzie: Piotr Kuszneruk, Andrzej Chwedoruk, Piotr Bukowski, Rafał Tomasiak, Marcin Wasilewski, Gerard Duczkowski, Tomasz Żołądek, Adrian Potapczuk. Patronat honorowy turnieju objął prezydent miasta Biała Podlaska Dariusz Stefaniuk.