Cenne zwycięstwo siatkarzy AZS w wyrównanym meczu
Autor: Marek Wierzejski
Data publikacji: 13.04.2018, 11.07
W środę 11 kwietnia w pierwszym meczu o mistrzostwo 3 ligi zagrały ze sobą Cisy Nałęczów i AZS Biała Podlaska. O końcowym wyniku zadecydowała zimna krew w końcówkach setów.
W środowym spotkaniu spotkały się pierwsza (AZS) i trzecia (Cisy) drużyna sezonu zasadniczego. W pierwszej rundzie play off bialczanie pokonali Powiślaka Końskowola, nałęczowianie zaś uporali się z ekipą Arki Wojsławice.

Zgodnie z oczekiwaniami mecz był starciem dwóch równorzędnych rywali. Pierwszą partię goście wygrali do 21, a kolejne sety były jeszcze bardziej wyrównane. Drugi z nich skończył się wynikiem 27 – 25 dla AZS. Trzecią część spotkania na swoją korzyść rozstrzygnęli zawodnicy Cisów. W czwartym secie jednak po raz kolejny lepsi okazali się gości z Białej Podlaskiej i to oni ostatecznie odnieśli zwycięstwo 3:1.

Obie ekipy zagrają rewanż już 14 kwietnia w hali AZS. Początek o 16.  W przypadku porażki bialczan do wyłonienia zwycięzcy potrzebny będzie trzeci mecz.

LKS Cisy Nałęczów – AZS AWF Biała Podlaska 1:3 (21:25, 25:27, 25:23, 23:25)
Cisy Nałęczów: Orlik, Wojnar, Kozioł, Mucha, Krysiak, Kisiel,  Buszko, Mańkowski, Chrzanowski, Gontarz, Cholewa.
AZS Biała Podlaska: Roszkowski, Kusznieruk, Gaładyna, Kowalski, Jurkowski, Gołębiowski, Kupiński Jankuniec, Duliasz, Kamiński, Żabiński.