Czwarta wygrana akademików
Autor: Michał Laudy (laudy@biala24.pl)
Data publikacji: 12.02.2017, 18.55
Szczypiorniści AZS AWF Biała Podlaska rozpoczęli rundę rewanżową pierwszej ligi od zwycięstwa. Bialczanie pokonali 22:19 (11:10) Siódemkę Legnica. Najwięcej bramek - siedem - zdobył Hubert Skuciński.
Pierwsza połowa pozostawiła niejednoznaczny obraz. Do 15. minuty akcja toczyła się właściwie "bramka za bramkę", następnie gospdarzom udało się doprowadzić do stanu 10:6, jednak w ostatnich pięciu minutach Siódemka odrobiła straty. Ostatnie słowo należało do najskuteczniejszego w AZS w pierwszej połowie Huberta Skucińskiego i to podopieczni Dmitrija Tichona schodzili na przerwę jako wygrani. Oprócz Skucińskiego, bramkarzy często pokonywali przed przerwą Michał Bekisz i znany z występów w kadrze narodowej Paweł Piwko.

Do 50. minuty scenariusz podobny jak na starcie spotkania - wymiana ciosów, z jednym wyjątkiem - obronionym przez Łukasza Adamiuka rzutem karnym i dobitką przy stanie 13:14 w 47. minucie. Bomba z opóźnionym zapłonem wybuchła w polu karnym legniczan w ostatnich 10. minutach. W 54. minucie Bartosz Warmijak doprowadził do remisu 17:17, a na dwie minuty przed końcem AZS prowadził już czterema bramkami. Szarżę przeprowadzili Warmijak, Hubert Skuciński, Michał Bekisz i Karol Małecki. Ostatnie trafienie dla AZS padło po rzucie karnym wykonywanym przez Michała Banasia.

W następnej kolejce, w sobotę (18 lutego) o 18.00, AZS zagra na wyjeździe z liderem, Olimpią Medex Piekary Śląskie.

AZS AWF Biała Podlaska 22:19 MSPR Siódemka Legnica

AZS: 1. Łukasz Adamiuk, 16. Krzysztof Kozłowski - 5. Bartosz Warmijak 4, 6. Hubert Skuciński 7, 7. Bartosz Ziółkowski 1, 10. Jakub Rusin, 13. Marcin Stefaniec, 14. Karol Małecki 1, 15. Maksim Kriuczkow 1, 23. Rafał Jaszczuk, 24. Michał Bekisz 4, 25. Michał Banaś 1, 26. Łukasz Kandora 2, 34. Piotr Pezda 1.

Siódemka: 1. Łukasz Mazur, 12. Piotr Kaczmarek, 16. Adrian Stachurski - 2. Albert Szuszkiewicz 1, 3. Kacper Majewski 3, 5. Bartosz Skiba, 6. Michał Antosik 1, 7. Mateusz Płaczek 1, 9. Konrad Cegłowski 1, 17. Paweł Piwko 6, 22. Krystian Kuta 3, 23. Paweł Wita 1, 27. Piotr Piróg 2.

kary: 6 min. - 4 min.
upomnienia: Bekisz, Stefaniec, Kriuczkow - Skiba, Płaczek, Kuta.

sędziowali: Paweł Podsiadło i Adam Świostek (obaj Radom).
widzów: 400.

Przebieg meczu - 5` 2:0, 10` 2:2, 15` 6:4, 20` 9:6, 25` 10:7, 30` 11:10, 35` 12:12, 40` 12:13, 45` 13:14, 50` 15:16, 55` 18:17, 60` 22:19.