Dobry występ młodych koszykarek (FOTO)
Autor: Klaudia Chmiel
Data publikacji: 13.12.2017, 08.29
Dziewczęta z UKS Orlik-2 Biała Podlaska wzięły udział w Ogólnopolskim Turnieju Koszykówki Andres CUP w Warszawie. Śmiało można rzec, że starcie w stolicy zakończyło się sukcesem.
Trzydniowy turniej był organizowany przez SKS 12 Warszawa. Białą Podlaską reprezentowały 24 dziewczyny z UKS Orlik-2 Biała Podlaska. Młode koszykarki zostały podzielone na dwa zespoły. Pierwszy tworzyły dziewczęta, które na co dzień szkolą się w Szkolnym Młodzieżowym Ośrodku Koszykówki ( SMOK ) przy Szkole Podstawowej nr 2.

W skład drugiego zespołu weszły uczennice IV klasy sportowej o profilu koszykówka dziewcząt przy macierzystej Szkole Podstawowej nr 2. Jak się okazało, były to najmłodsze uczestniczki turnieju. Trzydniowe zmagania były okazją nie tylko do nabycia cennego doświadczenia  i rywalizacji. Nie zabrakło też zabawy czy nawiązania nowych znajomości.

Ogólnopolski Turniej Koszykówki był pierwszym tak poważnym starciem w życiu dziewcząt i w dodatku bardzo udanym. Młode koszykarki zmierzyły się z uznanymi markami w kraju takimi jak Huragan Wołomin czy SKS 12 Warszawa. Ostatecznie pierwszy zespół zajął III miejsce, a drugi – VIII miejsce.

Warto również wspomnieć, że bialskie zawodniczki zostały wyróżnione cennymi nagrodami. Miano najlepszej zawodniczki zespołu powędrowało do Marcysi Żywickiej oraz Marty Ilczuk. Dodatkowo Zosia Chwedoruk została nominowana do Pierwszej Piątki Turnieju.

Klasyfikacja końcowa prezentowała się następująco: na pierwszym miejscu uplasował się UKS Orkan Zambrów, wyprzedzając Huragan Wołomin. Trzecie miejsce zdobyły nasze zawodniczki z UKS Orlik-2 Biała Podlaska I. Na kolejnych pozycjach były dziewczęta z - SKS 12 Warszawa I, UKS Meteor Wąchock, UKS La Basket Warszawa, SKS 12 Warszawa II oraz UKS Orlik-2 Biała Podlaska II.