Huragan Międzyrzec utrzymał się w lidze
Autor: Marek Wierzejski
Data publikacji: 10.04.2018, 08.10
Siatkarze Huraganu w przeszłym sezonie również zagrają na drugoligowych parkietach po tym jak pewnie wygrali turniej o utrzymanie.
W systemie play out zagrały drużyny Huraganu, Lesana Halinów i Czołgu AZS UW. Wszystkie mecze odbyły się w międzyrzeckiej hali w dniach 6 – 8 kwietnia.  Po piątkowym okazałym zwycięstwie z Lesanem 3:0 tylko fatalny zbieg okoliczności mógł spowodować, iż międzyrzeczanie pożegnaliby się z grą w drugiej lidze.

W sobotę sympatycy Huraganu już wiedzieli, że ich ulubieńcy unikną degradacji, gdyż Czołg AZS wygrał z Lesanem, który zajął ostatnie miejsce w turnieju. Akademicy UW i siatkarze Huraganu przystępowali do niedzielnej rywalizacji spokojni ligowego bytu.

Międzyrzeckim siatkarzom zależało na zaprezentowaniu się jak najlepiej przed własną publicznością i po meczu sympatycy tego klubu mogli być zadowoleni. Huragan dominował w każdym secie i pewnie pokonał warszawian 3:0. Rywale byli w stanie ugrać 21, 19 i 20 punktów w kolejnych setach.

KS MOSiR Huragan Miedzyrzec – Czołg AZS UW Warszawa 3:0 (25-21, 25-19, 25-20)
Skład Huraganu: Ostapowicz, Kasjaniuk, Maciej Bielecki, Łęgowski, Brzostek, B. Robert, Sobieszczak, Matraszek, Malczewski, Jankowski, Nowacki, Kołodziej, Michał Bielecki.