Kolejny sukces siatkarzy "Serbinowa" (FOTO)
Autor: Klaudia Chmiel
Data publikacji: 13.12.2017, 13.16
Do siatkarskiej rywalizacji przystąpiło 16 zespołów w dwóch kategoriach – młodzika i kadeta, w sumie ponad dwustu zawodników. Obydwa zespoły reprezentujące UKS Serbinów wywalczyły miejsce na podium.
Od 9 do 10 grudnia trwały zmagania zawodników podczas XI Ogólnopolskiego Turnieju Piłki Siatkowej Kadetów i Młodzików. Sportowa rywalizacja odbyła się na hali Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 i Szkoły Podstawowej nr 3 w Białej Podlaskiej. Swój udział w nich mieli oczywiście podopieczni Joanny i Macieja Sobierajów oraz Pawła Wasiaka.

W kategorii młodzików zawodnicy „Serbinowa” wygrali swoją grupę eliminacyjną, a w półfinale zmierzyli się z UMKS MOS Wola Warszawa, ostatecznie przechylając szalę zwycięstwa na swoją stronę i kończąc mecz wynikiem 2:1. W finale natomiast pokonali 2:0 drużynę MUKS Huragan Wołomin, tym samym gwarantując sobie I miejsce w turnieju.

W kategorii kadeta bialscy siatkarze niestety musieli ustąpić dwa pierwsze miejsca zawodnikom UKS Plas Warszawa, którzy pokonali w ostatecznej klasyfikacji UMKS MOS Wola Warszawa. UKS „Serbinów” zajął trzecie miejsce.

Podczas turnieju nie zabrakło też indywidualnych wyróżnień. Nagroda MVP, najlepszego zawodnika turnieju w kategorii młodzika powędrowała do Przemysława Peryta z "Serbinowa". Wyróżnienia otrzymali także Michał Bielecki, Karol Kupiński, Adrian Kulawiec i Kamil Juszczyński.

W kategorii młodzika reprezentantami „Serbinowa” byli Michał Mirosławski, Przemysław Peryt, Adrian Kulawiec, Kamil Juszczyński, Patryk Pykacz, Igor Bobruk, Damian Langowski, Dawid Drąg, Jakub Gawęda oraz Mateusz Bancerz.

Zespół kadeta wystąpił w składzie Rafał Żurawski, Tomasz Garbowicz, Karol Kupiński, Mateusz Ossowski, Sebastian Jachimski, Dominik Słowik oraz Michał Bielecki, Daniel Firut oraz Jan Wójcik.

Zawodnicy UKS „Serbinów” to uczniowie bialskiego Gimnazjum nr 5 i Szkoły Podstawowej nr 6.