Lekkoatleci startowali w mityngach
Autor: Michał LAUDY
Data publikacji: 30.07.2017, 19.55
fot. Michał Laudy, archiwum
Zawodnicy bialskich klubów ostatnio wzięli udział w zawodach lekkoatletycznych w całym kraju. Prezentujemy rezultaty.
W ogólnopolskich zawodach w Toruniu wzięła udział trójskoczkini AZS Marta Kwiatkowska. Wygrała konkurs z wynikiem 12,42, z przewagą 50 cm nad Katarzyną Godlewską.

Kwiatkowska wystąpiła w konkursie trójskoku także podczas 11. Otwartego Pucharu Krakowa. Wynik 12,40 dał jej drugie miejsce, o pięć centymetrów za Justyną Ostrowską z AZS AWF Kraków.

Miasto-organizator mistrzostw Polski seniorów - Białystok - po raz piąty zaprosił sportowców na mityng "Wschodzący Białystok". Agata Stypułkowska (AZS AWF BP) odpadła w eliminacjach biegu na 100 metrów z 10. czasem 12,91. W skoku w dal była czwarta z wynikiem 5,61, o 55 centymetrów gorszym od zwyciężczyni Magdaleny Żebrowskiej z Podlasia Białystok. Bartłomiej Bedeniczuk (AZS AWF BP) był trzeci w skoku wzwyż z wynikiem 2,05. Wygrał Norbert Kobielski z MKS Inowrocław (2,26).

W Białej Podlaskiej rozegrano 4. Młodzieżowy Mityng Kwalifikacyjny LOZLA.

Wyniki
bieg na 100 metrów
kobiety
1. Patrycja Malus (AZS UMCS Lublin) - 12,25
2. Elżbieta Jaroszewicz (AZS UMCS Lublin) - 12,49
3. Natalia Pietruczuk (AZS UMCS Lublin) - 12,57

Julia Pawluczuk (Żak), Natalia Gromadzka (Żak) i Karina Piotrowska (AZS AWF) odpadły w eliminacjach z czasami - Pawluczuk 10. (13,54 SB), Gromadzka 17. (14,05 PB), Piotrowska 18. (14,08).

mężczyźni
1. Paweł Stempel (AZS UMCS Lublin) - 10,88
2. Łukasz Nabiałek (Podlasie Białystok) - 10,90
3. Radosław Sacharczuk (Podlasie Białystok) - 11,07

Hubert Struk (Żak), Jacek Gryta (Żak) i Bartosz Bomba (AZS AWF) odpadli w eliminacjach z czasami - Gryta 9. (12,05), Struk 13. (12,26), Bomba 15. (12,46).

bieg na 200 metrów
kobiety
1. Karolina Pyś (Agros Zamość) - 25,22
2. Julia Filipow (Technik Augustów) - 26,37
3. Anna Stąsik (AZS UMCS Lublin) - 26,76
7. Amelia Korneluk (Żak) - 27,57
9. Julia Pawluczuk (Żak) - 28,70
13. Natalia Gromadzka (Żak) - 29,44 PB
14. Żaneta Dowhun (Żak) - 29,46
16. Anna Tarkowska (Żak) - 29,68
17. Andżelika Sęczyk (Żak) - 29,85

mężczyźni
1. Cezary Mirosław (Agros Zamość) - 21,67
2. Michał Ławruszko (AZS UMCS Lublin) - 22,28
3. Patryk Krupa (Agros Zamość) - 22,38
9. Jacek Gryta (Żak) - 24,22
13. Paweł Wyrodek (Żak) - 25,70
15. Aleksander Żwirkowski (Żak) - 25,79

bieg na 300 metrów dziewcząt U16
1. Kinga Głuchowska (Agros Zamość) - 41,37
2. Monika Romaszko (Agros Zamość) - 42,45
3. Weronika Taracha (AZS UMCS Lublin) - 42,67
12. Lucyna Sawczuk (Żak) - 52,23

bieg na 400 metrów
kobiety
1. Ewa Jacniak (AZS UMCS Lublin) - 57,89
2. Agata Wasiluk (Żak) - 58,55 SB
3. Aleksandra Romanek (AZS UMCS Lublin) - 59,48

mężczyźni
1. Patryk Kocak (WLKS Nowe Iganie) - 50,80
2. Oskar Gołębiowski (AZS UMCS Lublin) - 50,87
3. Krzysztof Hołub (AZS UMCS Lublin) - 51,05

bieg na 800 metrów
kobiety
1. Monika Kosz (AZS UMCS Lublin) - 2:11,71
2. Magdalena Sekuła (AZS UMCS Lublin) - 2:18,66
3. Sylwia Płatek (WLKS Nowe Iganie) - 2:20,25

mężczyźni
1. Dariusz Samarczenko (AZS UMCS Lublin) - 1:59,27
2. Przemysław Mróz (Agros Zamość) - 2:00,96
3. Sebastian Wróbel (Agros Zamość) - 2:04,29
4. Jakub Matczuk (Żak) - 2:04,69 PB
5. Maciej Czemierowski (Żak) - 2:24,16

bieg na 1500 metrów
kobiety
1. Ilona Mandziuk (AZS UMCS Lublin) - 4:46,87

mężczyźni
1. Michał Piróg (AZS UMCS Lublin) - 4:04,72
2. Adam Grudziński (AZS UMCS Lublin) - 4:19,74
3. Bartłomiej Zyborowicz (Hańcza Suwałki) - 4:20,55
4. Rafał Klimek (Żak) - 4:22,83 PB

bieg na 2000 m z przeszkodami
kobiety
1. Paula Siedlanowska (Agros Zamość) - 7:40,80
2. Agata Trybuła (Unia Hrubieszów) - 7:59,76
3. Łucja Skorupa (Unia Hrubieszów) - 8:55,82

mężczyźni
1. Adam Rółkowski (Technik Augustów) - 6:34,65
2. Tomasz Pawlikowski (Agros Chełm) - 6:42,20
3. Szymon Gustaw (AZS UMCS Lublin) - 6:45,73

bieg na 110 m przez płotki
kobiety
1. Monika Stypułkowska (AZS AWF) - 14,85

juniorki młodsze
1. Oliwia Prażmo (Agros Zamość) - 14,99
2. Monika Romaszko (Agros Zamość) - 15,09
3. Zuzanna Strzyżewska (Hańcza Suwałki) - 15,69

juniorzy
1. Michał Sierocki (AZS UMCS Lublin) - 14,07

juniorzy młodsi
1. Mateusz Jakóbczyk (Agros Zamość) - 15,13
2. Konstanty Łukaszek (Wisła Puławy) - 16,17

chłopcy U16
1. Kornel Rybacki (Hańcza Suwałki) - 16,33

bieg na 400 m przez płotki
kobiety
1. Aleksandra Korzun (Technik Augustów) - 1:06,25
2. Karolina Gajewska (Unia Hrubieszów) - 1:07,64
3. Gabriela Kondracka (Technik Augustów) - 1:10,72

juniorzy młodsi
1. Radosław Pomian (Hańcza Suwałki) - 59,04

mężczyźni
1. Michał Jabrzyński (AZS UMCS Lublin) - 53,18
2. Dominik Oryszko (AZS UMCS Lublin) - 55,65
3. Jakub Sobolewski (Technik Augustów) - 57,74

pchnięcie kulą
dziewczęta U18
1. Wiktoria Łuczak (Agros Zamość) - 12,68
2. Natalia Misiura (Agros Chełm) - 12,11
3. Dorota Polkowska (Agros Chełm) - 9,32

mężczyźni
1. Andrzej Gudro (WLKS Nowe Iganie) - 19,40
2. Jan Parol (WLKS Nowe Iganie) - 19,33
3. Mateusz Mikos (Wisła Puławy) - 18,77
4. Michał Korzun (AZS AWF) - 11,05 SB

mężczyźni U20
1. Piotr Turos (AZS UMCS Lublin) - 13,29
2. Filip Furtas (AZS UMCS Lublin) - 11,67
3. Mateusz Pępiak (Agros Zamość) - 10,64

chłopcy U18
1. Krystian Mikulski (WLKS Nowe Iganie) - 15,89
2. Maciej Pietras (Hańcza Suwałki) - 13,69
3. Rafał Halbowicz (Technik Augustów) - 13,39

chłopcy U16
1. Mateusz Jańczuk (Żak) - 7,41

rzut oszczepem
kobiety
1. Weronika Zielińska (AZS AWF) - 41,51

juniorki młodsze
1. Angelika Antoniak (Podlasie Białystok) - 45,17
2. Sylwia Pijanowska (Narew Kurpiewski Łomża) - 36,69
3. Weronika Tabaczyńska (AZS UMCS Lublin) - 25,16

mężczyźni
1. Tomasz Wysocki (Czwórka Białystok) - 52,03
2. Filip Furtas (AZS UMCS Lublin) - 48,18
3. Bartłomiej Bedeniczuk (AZS AWF) - 43,76

juniorzy młodsi
1. Radosław Wróbel (Agros Chełm) - 43,02
2. Marcin Lada (Wisła Puławy) - 39,28
3. Dawid Szugzda (AZS AWF) - 34,97

chłopcy U16
1. Patryk Podolak (Wisła Puławy) - 28,91

rzut dyskiem
kobiety
1. Sandra Dawidowska (Bojary Białystok) - 39,87
2. Sylwia Pijanowska (Narew Kurpiewski Łomża) - 31,01
3. Kinga Świderska (AZS AWF) - 30,78

dziewczęta U16
1. Dorota Polkowska (Agros Chełm) - 32,95
2. Wiktoria Łuczak (Agros Zamość) - 26,78
3. Kinga Tu (Agros Zamość) - 23,47

mężczyźni
1. Olgierd Stański (AZS UMCS Lublin) - 53,91
2. Jan Parol (WLKS Nowe Iganie) - 38,60
3. Michał Korzun (AZS AWF) - 38,57 PB

juniorzy
1. Marcin Bielecki (Unia Hrubieszów) - 34,16
2. Mateusz Pępiak (Agros Zamość) - 28,06
3. Sebastian Jurczak (Agros Zamość) - 23,44

juniorzy młodsi
1. Michał Bukowski (Start Lublin) - 48,80
2. Rafał Halbowicz (Technik Augustów) - 42,41
3. Marcin Lada (Wisła Puławy) - 42,40

chłopcy U16
1. Sebastian Lewoszewski (Wisła Puławy) - 55,46
2. Kamil Brankiewicz (Hańcza Suwałki) - 47,15
3. Sergiusz Stański (Żak) - 41,81 PB

skok wzwyż
kobiety
1. Anna Bernatowicz (Podlasie Białystok) - 1,68
2. Aleksandra Dzido (AZS UMCS Lublin) - 1,60
3. Zuzanna Kozak (Wisła Puławy) - 1,50

dziewczęta U16
1. Emilia Michałowska (Hańcza Suwałki) - 1,45
2. Agata Mikitiuk (AZS AWF) - 1,20

mężczyźni
1. Bartłomiej Bedeniczuk (AZS AWF) - 2,06
2. Grzegorz Kutrzepa (AZS UMCS Lublin) - 2,00
3. Jakub Hołub (AZS UMCS Lublin) - 1,90

chłopcy U16
1. Jakub Bartnik (Hańcza Suwałki) - 1,60
2. Piotr Jaroszkiewicz (AZS AWF) - 1,45
3. Jakub Lipiński (AZS AWF) - 1,35

rzut młotem
kobiety
1. Paulina Godlewska (Atletic Białystok) - 37,09

juniorki młodsze
1. Weronika Zosiuk (Agros Zamość) - 42,49
2. Natalia Misiura (Agros Chełm) - 39,52
3. Dagmara Jabłońska (Agros Zamość) - 39,50

mężczyźni
1. Rafał Furtak (Wisła Puławy) - 56,00
2. Łukasz Czajkowski (Atletic Białystok) - 53,76

juniorzy młodsi
1. Adam Zielonka (Wisła Puławy) - 47,28
2. Jakub Fatyga (Start Lublin) - 42,13
3. Hubert Gromadzki (Agros Zamość) - 24,60

skok o tyczce kobiet
1. Milena Lipińska (AZS UMCS Lublin) - 3,60
2. Jagoda Żółkiewska (AZS UMCS Lublin) - 3,20
3. Anna Kot (AZS UMCS Lublin) - 3,10

skok w dal
kobiety
1. Magdalena Żebrowska (Podlasie Białystok) - 6,04
2. Monika Stypułkowska (AZS AWF) - 5,58
3. Agata Stypułkowska (AZS AWF) - 5,45

mężczyźni
1. Dominik Mieczkowski (Narew Kurpiewski Łomża) - 7,13
2. Bartosz Leszczuk (AZS UMCS Lublin) - 6,44
3. Piotr Wiśniewski (AZS UMCS Lublin) - 6,20
8. Jacek Gryta (Żak) - 5,41

trójskok
kobiety
1. Ewa Korniluk (Podlasie Białystok) - 12,16
2. Oliwia Prażmo (Agros Zamość) - 11,08
3. Kinga Sajna (AZS UMCS Lublin) - 10,33

mężczyźni
1. Piotr Mańczuk (Czwórka Białystok) - 14,92
2. Kamil Jarosławski (AZS UMCS Lublin) - 12,92
3. Kacper Lemieszek (Agros Zamość) - 12,87

W Warszawie rozegrano zawody kontrolne przed Ogólnopolską Olimpiadą Młodzieży. Żaka Biała Podlaska reprezentowali Jacek Gryta i Lucyna Sawczuk. Gryta odpadł w eliminacjach biegu na 100 metrów z 28. czasem 12,10, w biegu na 300 metrów był czwarty z rekordem życiowym 38,05 (wygrał Bartłomiej Wymazała z SMS Szklarska Poręba - 36,47). Sawczuk zajęła jedenaste miejsce w biegu na 600 metrów z czasem 1:58,69, wygrała Magda Jastrzębska z WLKS Nowe Iganie z wynikiem 1:36,94.
KOMENTARZE
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usługi zgodnie z polityką plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.