Nadal niepokonani u siebie
Autor: Michał Laudy (laudy@biala24.pl)
Data publikacji: 09.09.2017, 23.20
Pierwszy remis Podlasia Biała Podlaska w tym sezonie trzeciej ligi. Bialczanie zmierzyli się z MKS Trzebinia, wynik bezbramkowy.
Po takich meczach zazwyczaj wiele mówi się o szacunku do wywalczonego punktu. Obie drużyny powinny wziąć pod uwagę, że bramki nie padły raczej nie z powodu fenomenalnej defensywy, a przez nieudolność strzelców. Przed przerwą piłkochwyt obili Mateusz Konaszewski, Przemysław Grajek i Kamil Kocoł, ale też Witold Cichy, Radosław Górka czy Mateusz Stanek.

Bardziej obiecująco wyglądała druga połowa, w której gospodarze mieli dwie idealne okazje do otwarcia wyniku. W 68. minucie Marcin Kruczyk przegrał pojedynek "sam na sam" z Tomaszem Wróblem. Pięć minut później także musiał uznać wyższość bramkarza, na dwa metry przed linią bramkową. Tę linię piłka przekroczyła w 52. minucie, ale Maciej Wojczuk był na spalonym. Po drugiej stronie boiska Maciej Zagórski skutecznie interweniował po strzale Stanka, ale zdarzyło się też, że Przemysław Skrodziuk musiał interweniować po interwencji Zagórskiego, kiedy ten wypuścił piłkę z rąk. Obrońca Podlasia wpisał się także na listę potencjalnych strzelców - spudłował z dystansu w 74. minucie. Kilka minut później Wojczuk mógł wyjść "sam na sam" z bramkarzem, ale nie wyczuł intencji dogrywającego Karola Buzuna. Niecelne strzały zanotowali Mariusz Stokłosa i Krzysztof Michalec.

W trakcie spotkania odbyła się kolejna zbiórka na rzecz byłego bramkarza Podlasia, Tadeusza Misia. Niepełnosprawny były zawodnik obejrzał mecz z ławki rezerwowych, a w przerwie dziękował za wsparcie i opowiadał o czasach gry w bialskim klubie.

W następnej kolejce, w sobotę (16 września) o 11.00, Podlasie zagra na wyjeździe z Sołą Oświęcim.

Podlasie Biała Podlaska 0:0 MKS Trzebinia

Podlasie: 31. Maciej Zagórski - 3. Mateusz Konaszewski (85, 20. Paweł Komar), 4. Mateusz Łakomy, 5. Michał Pyrka, 23. Przemysław Skrodziuk, 7. Kamil Kocoł (62, 11. Jakub Syryjczyk), 10. Przemysław Grajek, 33. Artur Renkowski, 13. Paweł Zabielski (62, 8. Karol Buzun), 14. Marcin Kruczyk (80, 27. Damian Leśniak), 9. Maciej Wojczuk (90, 17. Jarosław Kosieradzki).
Ławka rezerwowych: 1. Luka Gugeszaszwili, 8. Buzun, 11. Syryjczyk, 17. Kosieradzki, 20. Komar, 27. Leśniak, 99. Tomasz Nieścieruk.

Trzebinia: 12. Tomasz Wróbel - 5. Paweł Sawczuk, 4. Marcin Kalinowski (37, 2. Krzysztof Michalec), 8. Jakub Ochman, 16. Mariusz Stokłosa, 11. Łukasz Sochacki (52, 15. Ernest Świętek), 20. Radosław Górka (74, 19. Kamil Kłusek), 14. Witold Cichy, 18. Marek Mizia (52, 9. Michał Kowalik), 6. Pzemysław Porębski (92, 3. Grzegorz Jarosz), 17. Mateusz Stanek.
Ławka rezerwowych: 1. Kacper Szymala, 2. Michalec, 3. Jarosz, 7. Tomasz Małodobry, 9. Kowalik, 15. Świętek, 19. Kłusek.

żółte kartki: Konaszewski (3. w sezonie), Kocoł (1.), Skrodziuk (1.) - Mizia.

sędziował: Przemysław Białacki (Kielce).

Karpaty Krosno 4:1 Unia Tarnów.
13 września: Motor Lublin - JKS 1909 Jarosław (19.00).
Mecz KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski - Wiślanie Jaśkowice został przerwany po pierwszej połowie przy stanie 0:2 z powodu naruszenia nietykalności sędziego.