Nie dali się gościom (FOTO)
Autor: Klaudia Chmiel
Data publikacji: 27.11.2017, 14.05
Pomimo niezbyt dobrego początku ostatecznie akademikom udało się przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Bialscy siatkarze rozgromili drużynę z Wojsławic.
W minioną sobotę siatkarze KS AZS AWF Biała Podlaska podjęli na własnym parkiecie zawodników UKS Arka Wojsławice. Mecz rozpoczął się niekorzystnie dla gospodarzy. Na początku pierwszego seta goście dzięki dobrej zagrywce, bardzo szybko zdobyli ośmiopunktową przewagę (12:4).

Przeciwnicy odrzucili naszych od siatki, czego skutkiem były późniejsze problemy z wyprowadzeniem skutecznego ataku. Azetesiacy obudzili się dopiero w drugiej części seta, i od tamtej pory dotrzymywali kroku rywalom. Ci jednak nie zaprzepaścili wypracowanej przewagi i zwyciężyli pierwszą partię 25:19.

Rozdrażnieni bialczanie byli mocno zmotywowani w drugiej partii. Od samego początku zdominowali grę na siatce i w polu zagrywki, dzięki czemu wygrali 25:17. Dobrą grę kontynuowali w trzecim secie, zwyciężając 25:19.  Czwarta partia do połowy była wyrównana, walka toczyła się punkt za punkt (15:15). Od tego momentu akademicy wyszli na dwupunktowe prowadzenie, które utrzymali do wyniku 21:19. Później jednak szalę zwycięstwa rywale przechylili na swoją stronę zdobywając sześć punktów z rzędu i wygrywając 25:21.

Piąty set często określany jest jako loteria. Tę część lepiej rozpoczęli bialscy siatkarze, prowadząc na początku 3:0. Przy zmianie stron goście zniwelowali przewagę gospodarzy do jednego punktu. Na szczęście końcówkę lepiej wytrzymali nasi gracze i wygrali 15:12, kończąc cały mecz wynikiem 3:2.

Skład zespołu tworzą Damian Roszkowski (kapitan), Jakub Gaładyna, Michał Gołębiowski, Adrian Kupiński (libero), Damian Jurkowski, Igor Kowalski, Marcin Kusznieruk, Hubert Jankuniec, Maciej Malczyński, Kacper Nowicki, Karol Markowski, Łukasz Żabiński oraz Dawid Duliasz.

Następne stracie już 2 grudnia. Akademicy zmierzą się z drużyną LKS Cisy Nałęczów.