Oddali hołd zasłużonemu (FOTO)
Autor: Klaudia Chmiel
Data publikacji: 11.12.2017, 10.42
Stanisław Seheniuk był urodzonym w Kodniu siatkarzem, nauczycielem i zasłużonym działaczem kultury fizycznej i sportu. To właśnie jego pamięci poświęcony był kolejny już memoriał.
XXIV Memoriał Stanisława Seheniuka odbył się 3 grudnia w hali widowiskowo-sportowej Zespołu Placówek Oświatowych w Kodniu. Tym razem w zawodach powalczyło pięć zespołów: Jabłoń, Sławatycze, Drelów, Biała Podlaska i Kodeń.

Celem memoriału jest uczczenie pamięci Stanisława Seheniuka. Był on urodzonym w Kodniu absolwentem Liceum Pedagogicznego w Leśnej Podlaskiej oraz Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Nauczał w szkołach powiatu bialskiego, a po przeniesieniu się do Białej Podlaskiej pełnił różne funkcje w strukturach organizacyjnych ówczesnego województwa.

Przez pewien czas pracował też na stanowisku naczelnika gminy Kodeń. Przy tym nadal był związany z kulturą fizyczną. Pomimo wielu obowiązków znajdował czas, by spotkać się z przyjaciółmi na boisku piłki siatkowej. W młodości mógł pochwalić się szybkością, zwinnością i skocznością. Cechy te zachował i później. Stanisław Seheniuk był wicemistrzem Polski w piłce siatkowej zmarł w 1987 roku w Moskwie.

W memoriale poświęconemu siatkarzowi zwyciężyła drużyna LZS Jabłoń. Zawodnicy wrócili z zawodów z pucharem Marszałka Województwa Lubelskiego Sławomira Sosnowskiego. Na drugiej pozycji uplasowali się siatkarze z Drelowa. Trzecie miejsce, a tym samym puchar wójta gminy Kodeń Jerzego Trocia, zdobyli zawodnicy ze Sławatycz. Nagroda powędrowała również do siatkarzy, którzy zajęli czwarte miejsce. Drużyna „4” z Białej Podlaskiej zdobyła puchar ufundowany przez Stanisława Nowaka.  Piąta pozycja przypadła miejscowym zawodnikom. Kodeńscy siatkarze otrzymali puchar ufundowany przez Zarząd Ogniska ZNP w Kodniu.

W turnieju wyróżniono również najbardziej wartościowego zawodnika, którym okazł się Jakub Żelazowski z LZS Jabłoń. Nagrody zdobyli także najmłodszy w gronie Patryk Maciak, urodzony w 2005 roku mieszkaniec Kodnia i najstarszy – Andrzej Jarząbkowski  z 1965 roku, pochodzący z Białej Podlaskiej.