Orlik-2 grał w mistrzostwach Polski
Autor: Michał Laudy (laudy@biala24.pl)
Data publikacji: 10.04.2017, 23.06
fot. Facebook/UKS Kormoran Sieraków
W Pniewach w województwie wielkopolskim odbyły się ćwierćfinały mistrzostw Polski do lat 16 w koszykówce dziewcząt. Rywalizował w nich Orlik-2 Biała Podlaska i na tym etapie zakończył zmagania.
Kadra
rozgrywające
4. Julia Czarnocka - ur. 08.06.01, 172 cm wzrostu
6. Zuzanna Chudowicz - 24.08.02, 158 cm
13. Julia Tymoszuk - 19.11.01, 168 cm

rzucające
5. Kamila Naumiuk - 05.02.03, 167 cm
9. Zofia Dąbrowska - 21.05.01, 170 cm
10. Anna Charytoniuk - 17.10.01, 170 cm
12. Patrycja Kozioł - 26.01.01, 165 cm

niskie skrzydłowe
7. Maria Maksymiuk - 27.12.01, 171 cm
8. Karolina Czyrak - 15.09.01, 171 cm
11. Agata Janowska - 17.10.01, 166 cm

środkowe
14. Julia Wawrysiewicz - 16.10.01, 182 cm
15. Paulina Dominiak - 31.03.01, 180 cm

Trenerem zespołu był Rafał Wlizło, a jego asystentem - Wojciech Plażuk.

Wyniki
Orlik-2 Biała Podlaska 35:103 (7:25, 8:21, 12:32, 8:25) Kormoran Sieraków

Orlik-2: Czarnocka 2, Maksymiuk 16, Charytoniuk 11, Wawrysiewicz 0, Dominiak 4 oraz Naumiuk 0, Chudowicz 0, Czyrak 2, Dąbrowska 0, Janowska 0, Kozioł 0.

Kormoran: Wanessa Krzętowska 11, Julia Janczyk 12, Anna Prętkiewicz 16, Paulina Mrowińska 21, Patrycja Szczecińska 21 oraz Zuzanna Rzeszutek 2, Roksana Brandyk 4, Joanna Mączka 8, Oktawia Brandyk 8, Eliza Kokot 0.

Statystyki
Skuteczność z gry: 28,8%-45,5%
Za jeden: 0%-56,3%, za dwa: 34%-50%, za trzy: 8,3%-23,5%.
Zbiórki: 39-44, Asysty: 11-22
Straty: 46-16, Przechwyty: 5-29
Faule: 14-9, Bloki: 1-4
Eval: 3-125.

W drugim piątkowym meczu RMKS Rybnik wygrał 108:40 (24:16, 28:12, 31:5, 25:7) z Gwardią Wrocław.

RMKS Rybnik 87:29 (18:7, 22:4, 21:4, 26:14) Orlik-2 Biała Podlaska

RMKS: Pola Kaźmierczak 7, Nikola Ponikowska 6, Małgorzata Struzik 18, Zuzanna Paradowska 14, Julia Strymecka 30 oraz Oliwia Przysiężny 2, Zuzanna Żera 2, Nicola Obrodzka 0, Natalia Rudzińska 0, Klaudia Warmińska 7, Inka Kaczor 1, Aleksandra Kucewicz 0.

Orlik-2: Czarnocka 0, Maksymiuk 6, Dąbrowska 3, Charytoniuk 6, Wawrysiewicz 0 oraz Naumiuk 6, Chudowicz 0, Czyrak 0, Janowska 0, Kozioł 0, Dominiak 8.

Statystyki
Skuteczność z gry: 36,6%-21,3%
Za jeden: 73,7%-25%, za dwa: 38,8%-24,5%, za trzy: 31,8%-0%.
Zbiórki: 42-42, Asysty: 19-6
Straty: 19-40, Przechwyty: 26-11
Faule: 12-29, Bloki: 1-1
Eval: 101--8.

W innym sobotnim spotkaniu Kormoran Sieraków zwyciężył 101:43 (27:12, 16:12, 30:9, 28:10) z Gwardią Wrocław.

Orlik-2 Biała Podlaska 71:62 (16:21, 15:18, 20:12, 20:11) Gwardia Wrocław

Orlik-2: Czarnocka 18, Maksymiuk 19, Dąbrowska 2, Charytoniuk 2, Dominiak 16 oraz Naumiuk 7, Chudowicz 1, Czyrak 2, Kozioł 0, Wawrysiewicz 4.

Gwardia: Paulina Nycz 12, Maria Sieczka 20, Weronika Pająk 7, Maja Łysek 6, Wiktoria Błaszczyk 7 oraz Dominika Bargiel 0, Agata Omylak 3, Patrycja Łęgowik 0, Paulina Pastusiak 5, Kinga Klusko 2, Katarzyna Góra 0.

Statystyki
Skuteczność z gry: 38,3%-27,9%
Za jeden: 60%-44,8%, za dwa: 42,3%-31,1%, za trzy: 12,5%-8,3%.
Zbiórki: 52-47, Asysty: 8-14
Straty: 46-32, Przechwyty: 15-18
Faule: 25-27, Bloki: 4-1
Eval: 51-32.

W innym meczu rozegranym w niedzielę RMKS Rybnik pokonał 80:53 (22:5, 23:11, 22:11, 13:26) Kormoran Sieraków.

Statystyki drużyny
(m - mecze, zb - zbiórki, as - asysty, f - faule, str - straty, p - przechwyty, b - bloki)
Zawodniczka M (min) Z gry (%) Za 2 (%) Za 3 (%) Za 1 (%) Zb As F Str P B Pkt Eval
M. Maksymiuk 3 (94:28) 18/53 (34%) 18/45 (40%) 0/8 (0%) 5/7 (71%) 22 5 10 15 5 0 41 21
P. Dominiak 3 (76:55) 9/41 (22%) 9/38 (24%) 0/3 (0%) 10/20 (50%) 36 4 13 20 6 1 28 13
J. Czarnocka 3 (99:06) 7/25 (28%) 7/24 (29%) 0/1 (0%) 6/12 (50%) 11 7 9 25 6 0 20 -5
A. Charytoniuk 3 (88:40) 9/21 (43%) 8/18 (44%) 1/3 (33%) 0/2 (0%) 19 2 12 13 5 2 19 20
K. Naumiuk 3 (24:56) 6/9 (67%) 5/6 (83%) 1/3 (33%) 0/0 (0%) 4 2 4 5 2 0 13 13
Z. Dąbrowska 3 (75:19) 2/10 (20%) 2/6 (33%) 0/4 (0%) 1/2 (50%) 5 2 8 27 3 1 5 -20
K. Czyrak 3 (30:59) 1/4 (25%) 1/3 (33%) 0/1 (0%) 2/4 (50%) 6 0 1 3 3 0 4 5
J. Wawrysiewicz 3 (62:21) 1/11 (9%) 1/9 (11%) 0/2 (0%) 2/3 (67%) 23 3 7 9 1 2 4 13
Z. Chudowicz 3 (17:53) 0/3 (0%) 0/1 (0%) 0/2 (0%) 1/2 (50%) 4 0 1 8 0 0 1 -7
A. Janowska 2 (08:40) 0/0 (0%) 0/0 (0%) 0/0 (0%) 0/0 (0%) 0 0 0 1 0 0 0 -1
P. Kozioł 3 (20:43) 0/3 (0%) 0/2 (0%) 0/1 (0%) 0/0 (0%) 3 0 3 6 0 0 0 -6


Tabela końcowa
# Drużyna M Pkt Kosze
1. RMKS Rybnik 3 6 275-122
2. Kormoran Sieraków 3 5 257-158
3. Orlik-2 Biała Podlaska 3 4 135-252
4. Gwardia Wrocław 3 3 145-280
Awans do półfinału uzyskały RMKS Rybnik i Kormoran Sieraków.
KOMENTARZE
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usługi zgodnie z polityką plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.