Pewne zwycięstwo Olimpii
Autor: Marek Wierzejski
Data publikacji: 07.04.2018, 18.26
Piłkarze ręczni UKS Olimpii Biała Podlaska po raz kolejny niepokonani na własnej hali. Tym razem nie dali szans MOKS Stołeczny Stok Białystok w meczu 12 kolejki spotkań III ligi szczypiornistów.
Do spotkania, które miało miejsce 6. kwietnia w hali bialskiego zespołu przystępowały 5 i 4 zespół ligi z takim samym bilansem punktowym. Gospodarzom zależało na rewanżu po tym jak w piątej kolejce przegrali tylko jednym punktem 29 do 30.

Zawodnicy Olimpii ruszyli na rywali od pierwszych minut prezentując się znacznie lepiej w praktycznie każdym aspekcie gry. Świetnie funkcjonowała obrona jak i atak, dzięki czemu przewaga bramkowa z każdą chwilą rosła. Szczypiorniści z Białegostoku nie byli w stanie dorównać kroku gospodarzom i po pierwszej połowie przegrywali aż 15 golami.

Wynik 25-10 spowodował, iż w po przerwie piłkarze ręczni Olimpii spuścili nieco z tonu, pojawiła się lekka dekoncentracja.  Nie miało to jednak większego wpływu na wynik spotkania, gdyż także w tej części spotkania gospodarze byli skuteczniejsi. Ostatecznie mecz zakończył się bezdyskusyjnym triumfem bialczan, którzy zdobyli 44 bramki tracąc ich 21.

Dzięki zwycięstwu Olimpia wyprzedziła drużynę z Białegostoku zrównując się punktami z MKS Piotrkowianin II. Szczypiorniści z Białej Podlaskiej mają jednak do rozegrania o jedno spotkanie więcej.

UKS Olimpia Biała Podlaska – MOKS Stołeczny Stok Białystok 44:21 (25:10)
Skład Olimpii: Niedzielski, Stroiński, Olichwiruk G.,Polok, Cielecki, Fic, Kobyliński, Jaszczuk, Winnicki, Michalczuk, Tarasiuk, Grochowski, Olichwiruk M.