Pięć bramek w derbach
Autor: Michał Laudy (laudy@biala24.pl)
Data publikacji: 20.03.2017, 00.24
Podlasie Biała Podlaska przegrało 2:3 (0:2) z Orlętami Radzyń Podlaski w meczu trzeciej ligi. Bramki dla bialczan padły po strzałach Jakuba Syryjczyka i samobójczym. Na kilkanaście minut przed końcem Podlasie nie wykorzystało rzutu karnego.
W 6. minucie Piotr Zmorzyński dostał podanie od Damiana Iwańczuka, uwolnił się spod opieki obrońców Podlasia i strzałem po ziemi otworzył wynik. W odpowiedzi bialczanie sprawdzali czujność Krzysztofa Stężały, a były zawodnik AZS Podlasie wychodził zwycięsko z testowania przez Tomasza Nieścieruka i Kamila Kocoła. Wcześniej dobre uderzenie Sebastiana Czapskiego zablokował jego imiennik Wrzesiński. Maciej Zagórski z kolei zachował się przytomnie po strzale Patryka Szymali z dystansu. W końcówce pierwszej połowy sytuację "sam na sam" ze Stężałą przegrał Kamil Jakubowski, ale ostatnie słowo należało do gospodarzy. Szymala dośrodkował z lewej strony spod linii bocznej, a niepilnowany przy lewym słupku bramki Podlasia Karol Rycaj pokonał Zagórskiego, choć chyba nie do końca czysto trafił w piłkę.

Po przerwie bramkarze znów radzili sobie z uderzeniami Jakuba Syryjczyka i Zmorzyńskiego. W 56. minucie Przemysław Grajek obsłużył głęboką wrzutką Syryjczyka - grzechem byłoby nie zdobyć w takiej sytuacji bramki i "Syria" zachował czyste sumienie. Osiem minut później kolejna zmiana wyniku - Szymala uderzył z rzutu wolnego obok muru, wypełniając pozostawiony przez golkipera Podlasia lewy dolny róg bramki. Niecelnie uderzali za to Czapski (po rajdzie przez pół boiska) i Karol Kalita.

W 71. minucie Jakubowski strzałem ze sporego dystansu musnął poprzeczkę bramki Orląt - niestety dla gości, nie od spodu. Chwilę później Wojciech Gęborys sfaulował Kocoła w rogu pola karnego. Z "wapna" uderzył sam poszkodowany i trafił w słupek, a dodatkowo Stężała wyczuł jego intencje, rzucając się w prawidłową, lewą stronę. Kocoł próbował się później zrehabilitować, ale jego strzały były niecelne - tak jak próba Pawła Komara. Obrońca nie dokończył spotkania - w 86. minucie arbiter Rafał Sawicki pokazał mu drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę. Rezultat meczu ustalił w ostatnich minutach Wrzesiński, stojąc centymetry przed bramką, na linii strzału Damiana Leśniaka. Gdyby nie zmienił toru lotu piłki, mógłby być tylko "słupek". W ostatnich sekundach meczu siły wyrównały się - czerwoną kartkę za drugą żółtą zobaczył Zmorzyński.

W następnej kolejce, w sobotę (25 marca) o 14.00, Podlasie zagra u siebie z Resovią.

Orlęta Radzyń Podlaski 3:2 Podlasie Biała Podlaska
Piotr Zmorzyński 6, Karol Rycaj 45, Patryk Szymala 64 - Jakub Syryjczyk 56, Sebastian Wrzesiński 89 (s)

Orlęta: 1. Krzysztof Stężała - 14. Sebastian Wrzesiński, 2. Adrian Zarzecki, 3. Patryk Szymala, 8. Arkadiusz Kot (87, 5. Grzegorz Romaniuk), 13. Piotr Zmorzyński, 4. Krystian Stolarczyk, 15. Karol Rycaj (93, 19. Krystian Pawlina), 20. Damian Iwańczuk (74, 17. Daniel Sowiński), 10. Karol Kalita, 23. Mateusz Olszak (54, 9. Wojciech Gęborys).
Ławka rezerwowych: 1. Adrian Wójcicki, 5. Romaniuk, 7. Marek Leszkiewicz, 9. Gęborys, 11. Krystian Puton, 17. Sowiński, 19. Pawlina.

Podlasie: 37. Maciej Zagórski - 69. Paweł Radziszewski (67, 6. Tomasz Andrzejuk), 5. Michał Pyrka, 20. Paweł Komar, 23. Przemysław Skrodziuk, 22. Przemysław Grajek, 34. Tomasz Nieścieruk, 14. Kamil Jakubowski (74, 8. Bartłomiej Goździołko), 7. Kamil Kocoł, 11. Jakub Syryjczyk (91, 18. Adrian Hołownia), 19. Sebastian Czapski (74, 27. Damian Leśniak).
Ławka rezerwowych: 16. Piotr Antoszczuk, 2. Leśniak, 6. Andrzejuk, 8. Goździołko, 9. Adam Wiraszka, 18. Hołownia.

żółte kartki: Zmorzyński, Gęborys - Jakubowski, Komar.
czerwone kartki: Komar (86. minuta, za drugą żółtą) - Zmorzyński (94. minuta, za drugą żółtą).

sędziował: Rafał Sawicki (Tarnobrzeg).