Przegrana w meczu wyjazdowym piłkarek AZS PSW
Autor: Marek Wierzejski
Data publikacji: 16.04.2018, 18.10
Futbolistki z Białej Podlaskiej nie sprawiły niespodzianki i uległy w Sosnowcu z Czarnymi. Przyjezdne straciły szansę na zajęcie miejsca premiowanego awansem do grupy mistrzowskiej.
Akademiczki opromienione wyjazdowym zwycięstwem nad AZS Wrocław liczyły na kolejne punkty, jednak tym razem przeciwnik był zdecydowanie trudniejszy. Drużyna Czarnych Sosnowiec zajmuje 3 miejsce w rozgrywkach ligowych, a o tym jak groźna potrafi być przekonały się w ostatnim meczu zawodniczki Medyka Konin. Mistrzynie Polski uległy u siebie z sosnowiankami aż 0:3.

Gospodynie sobotniego spotkania od razu przejęły inicjatywę, a w 17 minucie już prowadziły. Po doskonałym podaniu z głębi pola w sytuacji sam na sam znalazła się Marta Cichosz, która ubiegła wychodzącą z bramki Klaudię Gocel.

Chwilę po wznowieniu gry bialczanki straciły piłkę, co sosnowianki skrzętnie wykorzystały. Akcja gry szybko przeniosła się w okolice pola karnego przyjezdnych, po czym piłka trafiła do Patricii Hrimovej, która technicznym strzałem podwyższyła dorobek bramkowy swojej ekipy. Za chwilę Cichosz miała znakomitą sytuację do zdobycia bramki, ale uderzyła zbyt wysoko. Do końca pierwszej połowy bialczanki nie stworzyły sobie klarownej sytuacji do gola kontaktowego.

Po zmianie stron sosnowianki nie rezygnowały z ataków i w 66. minucie prowadziły 3:0. Lucia Suskova zdecydowała się na solową akcję i po minięciu dwóch rywalek skutecznie uderzyła po długim rogu. Pod koniec spotkania zawodniczki AZS PSW stworzyły sobie sytuacje, jednak strzały Eder i Gąsieniec były niecelne. Wynik nie uległ zmianie i sosnowianki odniosły zasłużone zwycięstwo.

Pomimo porażki, bialskie futbolistki zachowały 9 miejsce w tabeli Ekstraligi, choć już wiadomo, że nie znajdą się w pierwszej szóstce i zagrają w grupie spadkowej. Akademiczki następne spotkanie rozegrają 21 kwietnia z sąsiadującym w tabeli Unifreezem Górzno.

KKS Czarni Sosnowiec –  AZS PSW Biała Podlaska 3:0 (2:0) Cichosz 17`, Hmirova 18`, Suskova 67`
PSW: Gocel - Sosnowska, Bosak, Edel (Kusiak 88`), Niedbała (Mikołajczak 75`) – Gąsieniec, Wołos (Dranouskaya 70`), Karplyuk (Kapustsina 70`), Kuciewicz, Michalska – Cieśla