Punkt wypuszczony w końcówce
Autor: Michał Laudy (laudy@biala24.pl)
Data publikacji: 09.05.2017, 10.29
Bramkę dla Podlasia zdobył Serhij Krykun (fot. Michał Laudy, archiwum)
Podlasie Biała Podlaska przegrało 1:2 (1:1) z JKS 1909 Jarosław w meczu trzeciej ligi. Bramkę dla bialczan zdobył Serhij Krykun. Podlasie grało w końcówce w osłabieniu po czerwonej kartce.
Karnego na 1:0 sprokurował Jakub Syryjczyk, faulując Patryka Pękalę. "Syria" po kilku minutach zrehabilitował się, asystując przy golu Serhija Krykuna, który okazał się lepszy w pojedynkach "sam na sam" z obrońcą i biegowym z innym zawodnikiem i posłał piłkę w bliższy róg. Najlepszą okazję do zdobycia bramki w drugiej połowie miał Łukasz Sawtyruk, który po podaniu Syryjczyka znalazł wolną przestrzeń między obrońcami JKS, ale bramkarza pokonać nie zdołał. Od 70. minuty Podlasie grało w "10" po czerwonej kartce dla Mateusza Łakomego. Decydujący gol padł w ostatniej minucie doliczonego czasu gry, kiedy JKS już także grał w osłabieniu, po wykluczeniu Patryka Wilka. Podlasie próbowało typową "wybijanką" zażegnać tarapaty w polu karnym, ale piłka trafiła do Rafała Surmiaka, który wbił ją w pole karne, wprost na głowę Kamila Aaba, który przelobował wysuniętego Macieja Zagórskiego.

W następnej kolejce, w sobotę (13 maja) o 17.00, Podlasie zagra na wyjeździe ze Stalą Rzeszów. Łakomy i Tomasz Nieścieruk zobaczyli w Jarosławiu swoje czwarte, a Przemysław Grajek - ósmą żółtą kartkę w sezonie, co oznacza że w Rzeszowie nie zagrają.

JKS 1909 Jarosław 2:1 Podlasie Biała Podlaska
Bartłomiej Raba 22 (k), Kamil Aab 95 - Serhij Krykun 28

JKS: Andrzej Mikus - Bartłomiej Gliniak, Michał Dudek, Patryk Wilk, Bartłomiej Raba, Jakub Kaganek, Kamil Kłusek, Rafał Kycko (75 Beniamin Jeż), Patryk Pękala (53 Kamil Aab), Daniel Kmak (59 Rafał Surmiak), Paweł Hass.
Ławka rezerwowych: Michał Borowiec, Marcin Świech, Aab, Surmiak, Jeż.

Podlasie: Jakub Wiśniewski - Paweł Radziszewski, Mateusz Łakomy, Damian Leśniak, Paweł Zabielski, Kamil Jakubowski (83 Adam Wiraszka), Przemysław Grajek (87 Bartłomiej Goździołko), Tomasz Nieścieruk, Jakub Syryjczyk (90 Adrian Hołownia), Serhij Krykun, Łukasz Sawtyruk (71 Tomasz Andrzejuk).
Ławka rezerwowych: Maciej Zagórski, Damian Szymański, Andrzejuk, Goździołko, Wiraszka, Hołownia, Przemysław Skrodziuk.

żółte kartki: Dudek, Wilk - Łakomy, Niescieruk, Grajek.
czerwone kartki: Dudek (91. minuta, za drugą żółtą) - Łakomy (70. minuta, za drugą żółtą).

sędziował: Konrad Kolak (Nowy Sącz).