Rozgromili gospodarzy (FOTO)
Autor: Klaudia Chmiel
Data publikacji: 13.11.2017, 10.39
Siatkarze AZS AWF nie odpuszczają. Za nimi trzeci mecz, a tym samym trzecie zwycięstwo w sezonie. Na wyjeździe pokonali drużynę z Końskowoli.
Sobotni mecz zawodnicy KS AZS AWF Biała Podlaska rozpoczęli od dobrej gry na przyjęciu, skutecznych ataków na skrzydłach. Trudne zagrywki Igora Kowalskiego i Jakuba Gaładyny skutkowały wysoką wygraną pierwszego seta 25:16. W kolejnej partii szala zwycięstwa przechyliła się na stronę drużyny KS Powiślak Końskowola. Gospodarzy wykorzystali szansę i set zakończyli wynikiem 25:17.

Trzecia odsłona starcia okazała się najbardziej zacięta. Do pierwszej połowy była to gra punkt za punkt aż do stanu 16:16. Później dobre zagrywki Damiana Jurkowskiego odrzuciły gospodarczy od siatki, a skuteczna gra w bloku i obronie pozwoliła zdobyć trzy punkty z rzędu. Ostatecznie akademicy zwyciężyli 25:23. Nerwowa końcówka nieco rozdrażniła siatkarzy z Końskowoli, ale za to podbudowała naszych. Czwartego seta wygrali 25:16.

Zespół tworzą Damian Roszkowski, Jakub Gaładyna, Michał Gołębiowski, Adrian Kupiński (libero), Damian Jurkowski, Igor Kowalski, Marcin Kusznieruk, Hubert Jankuniec, Maciej Malczyński, Kacper Nowicki, Piotr Butryn, Łukasz Żabiński oraz Dawid Duliasz.

Kolejne starcie trzecioligowców 25 listopada. Akademicy podejmą drużynę UKS Arka Wojsławice. Start meczu o 16 w hali widowiskowo-sportowej przy ulicy Akademickiej w Białej Podlaskiej.