Siatkarki z „dziewiątki” opanowały podium
Autor: Klaudia Chmiel
Data publikacji: 07.04.2017, 12.18
W sobotnim Turnieju Eliminacyjnym Rejonu Północ Kinder+Sport dziewczęta z klas sportowych o profilu siatkarskim we wszystkich kategoriach wiekowych uplasowały się w pierwszej trójce stawki.
W imprezie wzięło udział 37 zespołów – 16 w klasach czwartych, 11 w klasach piątych i 10 w klasach szóstych.  Zawodniczki ze Szkoły Podstawowej nr 9 grały w barwach UKS Jagiellończyk. Rywalizowały z  SKS Szóstką Biała Podlaska, UKS Międzyrzecką Trójką oraz z siatkarkami z Łukowa i Aleksandrowa.

Siatkarki z klasy piątej, podopieczne Izabeli Łukaszuk w kategorii trójek nie miały sobie równych. Zwyciężyły turniej i zajęły pierwsze i drugie miejsce. Dwa miejsca na podium przypadły też dziewczętom z klasy czwartej pod kierunkiem Henryki Biegajło. Zajęły drugie i trzecie miejsce grając w dwuosobowych zespołach. Zawodniczki Konrada Rechnio, uczennice szóstej klasy, grały w czteroosobowych zespołach. Im przypadało trzecie miejsce.

Kolejny turniej odbędzie się już jutro. Zwycięzcy otrzymają awans do finału wojewódzkiego.