Świerdzewski z życiówką na mistrzostwach Polski
Autor: Michał Laudy (laudy@biala24.pl)
Data publikacji: 10.05.2017, 20.04
Damian Świerdzewski (fot. Facebook/Następny Krok)
Damian Świerdzewski z AZS AWF Biała Podlaska wystartował w mistrzostwach Polski w biegu na 10 000 m. W Rybniku pobił o prawie minutę swój rekord życiowy.
Czas 31:22,28 jest o 55 sekund lepszy od poprzedniego rekordu Świerdzewskiego, ustanowionego dwa lata temu w Zamościu. W swoim biegu zawodnik AZS był 5. na 17. sklasyfikowanych - wygrał Damian Połeć z Pogoni Ruda Śląska z czasem 31:12,74. Ogółem Świerdzewski zajął 24. miejsce na 37 zawodników. Mistrzem Polski został Arkadiusz Gardzielewski ze Śląska Wrocław z wynikiem 29:09,16. Warto dodać, że aż 28 uczestników pobiło swoje "życiówki".