Wygrali u siebie (GALERIA)
Autor: Klaudia Chmiel
Data publikacji: 06.11.2017, 12.22
Drugi mecz i drugie zwycięstwo. Tym razem siatkarze AZS AWF Biała Podlaska podjęli drużynę z Tomaszowa Lubelskiego.
Sobotni mecz rozpoczął się pomyślnie dla bialskich siatkarzy, którzy na początku seta zdobyli przewagę 15:9. Wygraną pierwszej partii wynikiem 25:22 zagwarantowali sobie dobrą grą w przyjęciu i skutecznością w ataku.

Drugi set był przeciwieństwem pierwszego. Zaczęły pojawiać się błędy, szczególnie w zagrywce, przez co zespół gości całą część drugiej partii prowadził punktami do 19:23. Zawodnicy AZS nie dali za wygraną i zacięcie walczyli kończąc set wynikiem 27:25.

Przeciwnicy dotknięci porażką zaczęli grać skuteczniej w zagrywce i obronie. Od pierwszych trzech piłek uzyskali przewagę, której nasi nie byli im wstanie odebrać aż do końca. Set zakończył się wynikiem 25:21 dla zespołu z Tomaszowa Lubelskiego.

Czwarty set był wyrównany. Żadna z drużyn nie wyszła na prowadzenie większe niż 2 punkty. Zawodnicy AZS pod koniec partii przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę kończąc grę wynikiem 25:22.

W skład zespołu weszli Damian Roszkowski, Jakub Gaładyna, Michał Gołębiowski, Adrian Kupiński (libero), Damian Jurkowski, Igor Kowalski, Marcin Kusznieruk, Remigiusz Puszkarski, Dawid Duliasz, Hubert Jankuniec, Maciej Malczyński oraz Kacper Nowicki.

Kolejne starcie już 11 listopada. Siatkarze AZS AWF „na wyjeździe” zagrają z KS Powiślak Końskowola.