Zadebiutowała z „orzełkiem” na piersi
Autor: Wiktoria NOWICKA
Data publikacji: 20.10.2017, 15.38
Młodej kadrowiczce w jej koronnej konkurencji przyszło się zmierzyć z czterdziestką najlepszych zawodniczek z całego świata. Zdobyła brązowy medal.
W dniach 9-15 października w Dublinie odbyły się Mistrzostwa Świata w Taekwon-do ITF. Do stolicy Irlandii przyjechało 1144 najlepszych zawodników i zawodniczek z 58 państw. Wśród reprezentantów Polski w konkurencji walk indywidualnych juniorek do 50kg
z orzełkiem na piersi zadebiutowała Aleksandra Sacharczuk.

Pochodząca z Łomaz zawodniczka rozpoczęła swoją przygodę z Taekwon-do w wieku 10 lat pod okiem trenera Artura Romaniuka. Od kilku lat Ola jest licealistką w klasie straży granicznej Zespołu Szkół im Adama Naruszewicza w Janowie Podlaskim, gdzie swoje umiejętności doskonali z trenerem Dawidem Smolbikiem w barwach UKS Hwa-Rang.

Janowska zawodniczka z powodzeniem reprezentuje nasz powiat na arenie ogólnopolskiej i międzynarodowej. Wystąpiła w 9 edycji programu „Mam Talent”, brała udział w pokazach promocyjnych na Węgrzech, zajęła V-te miejsce na Pucharze Świata w Budapeszcie, a także została Mistrzynią Polski i złotą medalistką Pucharu Europy
w walkach indywidualnych juniorów do 50 kg.

Młodej kadrowiczce w jej koronnej konkurencji przyszło się zmierzyć z czterdziestką najlepszych zawodniczek z całego świata. Ola pokonała kolejno: Aymara Galvan (Argentyna), Nozanin Mirakhmedova (Uzbekistan), Sam Jongejan (Holandia), Isabel Lohane (Irlandia). W pojedynku o wejście do finału 3:1 uległa aktualnej Mistrzyni Europy -Ciara Fitzimons (Irlandia), która wygrała całą kategorię.

To ogromny sukces 17-letniej zawodniczki w jej debiucie, gdyż tylko pięcioro z naszych reprezentantów w kategorii juniora doszło do strefy medalowej w walkach. Reprezentacja Polski po 5 dniach zaciętej rywalizacji na matach została ostatecznie sklasyfikowana na V miejscu w klasyfikacji medalowej, czterokrotnie stając na najwyższym stopniu podium.