Zadebiutowali na mistrzostwach (FOTO)
Autor: Wiktoria NOWICKA
Data publikacji: 31.10.2017, 09.48
Zawodnicy AZS pokazali na co ich stać. W grupie dwudziestu dwóch zawodników rywalizujących w kategorii wagowej do siedemdziesięciu siedmiu kilogramów klubowicz zajął trzecie miejsce.
Mistrzostwa Polski Młodziczek i Młodzików do lat 15 w podnoszeniu ciężarów odbyły się w dniach 27-29 października w Białkach.

Życiowy sukces odniósł zawodnik KS AZS AWF Biała Podlaska Jakub Stafijowski. Brązowy medalista Mistrzostw Polski stoczył zaciętą walkę z zawodnikiem reprezentującym Burze Burzenin. Aby zdobyć medal Jakub poprawił rekordy życiowe w rwaniu i podrzucie sztangi (81+105). To jego kolejne osiągnięcie na arenie krajowej sztangistów KS AZS AWF Biała Podlaska.

Drugim z reprezentantów akademickiego klubu jest 14-letni Mateusz Naworski. Chłopak również zadebiutował. Podczas imprezy zaliczył wszystkie podejścia, co dobrze wróży jego przyszłej karierze sportowej.

W czerwcu w trakcie Mistrzostw Polski do lat 23 Dominika Wojciechowska zdobyła brązowy medal. Natomiast w lipcu Mistrzynią Polski podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży została Dominika Sacharuk.

Trenerami zawodników sekcji podnoszenia ciężarów KS AZS AWF Biała Podlaska są Jarosław Sacharuk i Paulina Szyszka, pracownicy dydaktyczni FAWF w Białej Podlaskiej.