Zły start Podlasia
Autor: Michał Laudy (laudy@biala24.pl)
Data publikacji: 13.03.2017, 21.01
Podlasie Biała Podlaska na początek trzecioligowej rundy wiosennej przegrało 1:2 (1:0) z Unią Tarnów. Bramkę dla bialczan zdobył Sebastian Czapski. Przez większość czasu Unia grała w przewadze jednego zawodnika po wykluczeniu Serhija Krykuna.
W 14. minucie Kamil Kocoł dośrodkował z 25 metrów z rzutu wolnego, zagranie przedłużył głową Tomasz Nieścieruk, a rozpędzony Sebastian Czapski wpakował piłkę do siatki z najbliższej odległości, zdobywając swoją pierwszą bramkę w Podlasiu. Atrakcyjnie zapowiadającą się dla kibiców gospodarzy drugą połowę przekreślił Serhij Krykun. Kilka minut przed przerwą sfaulował przy linii bocznej Artura Hebdę i zobaczył czerwoną kartkę. Wyklucza go ona z występu w następnej kolejce.

Osłabione Podlasie utrzymywało korzystny wynik aż do 75. minuty. Wtedy to jednak po centrze z lewej strony Pawła Węgrzyna Artur Biały podbił piłkę głową, a ta spadła z wysoka tuż przy lewym słupku bramki bialczan. Na pięć minut przed końcem podstawowego czasu gry Krzysztof Wrzosek wrzucił z głębi pola w szesnastkę Podlasia, a tam Piotr Drozdowicz zrzucił ją głową pod nogi Białego, który dopełnił formalności.

W następnej kolejce derby okręgu - Podlasie w niedzielę (19 marca) o 14.00 zagra na wyjeździe z Orlętami Radzyń Podlaski.

Podlasie Biała Podlaska 1:2 Unia Tarnów
Sebastian Czapski 14 - Artur Biały 75, 85

Podlasie: 37. Maciej Zagórski - 69. Paweł Radziszewski, 5. Michał Pyrka, 4. Mateusz Łakomy (82, 8. Bartłomiej Goździołko), 23. Przemysław Skrodziuk, 99. Tomasz Nieścieruk, 10. Przemysław Grajek (77, 11. Jakub Syryjczyk), 14. Kamil Jakubowski (55, 18. Adrian Hołownia), 7. Kamil Kocoł, 22. Serhij Krykun, 77. Sebastian Czapski (70, 6. Tomasz Andrzejuk).
Ławka rezerwowych: 1. Piotr Antoszczuk, 2. Damian Szymański, 6. Andrzejuk, 8. Goździołko, 9. Adam Wiraszka, 11. Syryjczyk, 18. Hołownia.

Unia: 99. Bartłomiej Banek - 3. Łukasz Jamróg, 15. Łukasz Bartkowski, 14. Robert Witek, 4. Paweł Węgrzyn, 12. Artur Biały (90, 5. Kacper Nytko), 21. Artur Hebda (63, 32. Piotr Drozdowicz), 23. Krzysztof Wrzosek, 6. Marcel Tyl (73, 28. Daniel Niemiec), 11.Dawid Sojda (63, 9. Sebastian Zawrzykraj), 10. Łukasz Popiela.
Ławka rezerwowych: 1. Łukasz Lisak, 2. Marcin Więcek, 5. Nytko, 9. Zawrzykraj, 28. Niemiec, 32. Drozdowicz, 33. Damian Lubera.

żółte kartki:  Hebda, Niemiec.
czerwona kartka: Krykun (42. minuta, za faul).

sędziował: Piotr Burak (Zamość).