Zwycięstwo Podlasia po dwóch godzinach gry
Autor: Marek Wierzejski
Data publikacji: 12.04.2018, 18.04
MKS Podlasie Biała Podlaska awansowało do 1/2 finału Pucharu Polski BOZPN. Pomimo zwycięstwa nad Sokołem Adamów kibice bialskiego zespołu mają nad czym myśleć, gdyż ich ulubieńcy nie zaprezentowali formy, która gwarantowałaby zwycięstwa na trzecioligowych boiskach.
Obydwie drużyny przystępowały do środowej rywalizacji w nie najlepszych nastrojach. Podlasie bezbramkowo zremisowało w lidze z ostatnim JKS Jarosław, a Sokół wysoko, bo aż 0:8 uległ liderowi IV ligi –  Stali Kraśnik. Pomimo, iż trener Miłosz Storto dał wypocząć kilku piłkarzom z pierwszej jedenastki zdecydowanym faworytem meczu wydawała się być drużyna przyjezdnych.

Spotkanie rozpoczęło się zgodnie z oczekiwaniami po tym jak w dziewiątej minucie prowadzenie gościom dał Kamil Pajnowski. W kolejnych minutach pierwszej połowy Podlasie prowadziło grę, jednak ani oni ani nastawieni na kontry gospodarze nie byli w stanie zmienić wyniku.

Po przerwie w drużynie LKS Sokół na boisku pojawił się były piłkarz Podlasia Adrian Hołownia. Ten sam zawodnik w 74 minucie doprowadził do remisu po tym jak lobem pokonał bramkarza przyjezdnych. Futboliści z Białej Podlaskiej jeszcze bardziej podkręcili tempo gry, jednak byli nieskuteczni albo dobrze spisywał się bramkarz drużyny z Adamowa.

90 minut nie wystarczyło do wyłonienia zwycięzcy, więc piłkarze obydwu drużyn musieli rozegrać dogrywkę. Pomimo przewagi w sytuacjach podbramkowych Podlasie nie potrafiło trafić do bramki ambitnie grających gospodarzy. Gdy wydawało się, że kibice zobaczą konkurs „jedenastek” piłkarze MKS w końcu dopięli swego. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego bramkę dla gości zdobył Jakub Syryjczyk zapewniając bialczanom grę w półfinale.

Pomimo awansu futboliści Podlasia nie mają powodu do optymizmu. Już w sobotę 14 kwietnia rozegrają kluczowy w walce o utrzymanie mecz ligowy ze Spartakusem Daleszyce. Jeżeli nie zaprezentują się lepiej niż w spotkaniu z Sokołem, trudno im będzie zdobyć komplet punktów.

MKS Podlasie rozegra półfinał PP BOZPN 25 kwietnia. Bialscy piłkarze mogą wylosować Orlęta Radzyń Podlaski, Orlęta Łuków bądź Bizon Jeleniec.

Sokół Adamów – Podlasie Biała Podlaska 1:2 po dogr. (0:1, 1:1, 1:1) Hołownia 74’ – Pajnowski 9’, Syryjczyk 120’
LKS Sokół Adamów: Osial – Cydejko, Gromysz, Strzyżewski, Stępniak – Sokołowski, Buga, Mac. Baran, Cąkała – Dzido (70’ Skowron), Grochowski (46’ Hołownia).
MKS Podlasie Biała Podlaska: Gugeszaszwili (Zagórski 46’) – Renkowski, Maciak (Konaszewski 46’), Pajnowski (Zabielski 60’) – Siemieniuk, Andrzejuk (Syryjczyk 46’), Nieścieruk, Dmitruk, Iwańczuk (Skrodziuk 96’) – Kosieradzki (Buzun 60), Czapski (Kocoł 60).
Żółta kartka: Buzun
Sędziował: Piotr Jamrowski (Biała Podlaska).